Емоционалната история от болното дете и медицинската сестра представена от г-жа Ж. Ангелова и г-жа П. Маркова още в самото начало провокира въпроси у учениците за здравословното хранене: „Защо детето е болно?“, „Какво да го посъветваме?“, „С какво да се храни, след като иска да бъде здраво?“, „Кои храни са полезни?“, „Тези, които детето носи в раничката си полезни ли са?“.
Г-жа Милчова представи няколко полезни видеа, свързани със здравословната храна и естествено след тях последваха въпросите: „С какви храни е полезно да закусваме, обядваме и вечеряме?“, „Какви групи храни познаваме и как ги подреждаме в хранителната пирамида?“.
С презентацията „Здравословното хранене“ учениците придобиха знания за различните витамини, в кои храни се съдържат и влиянието им върху човешкото тяло.
Последва представяне на груповата работа от всичките пет екипа /сформирани предварително на случаен принцип/, като задачата на учениците беше да подредят върху флипчарта картинки на храни /изрязваха ги в процеса на дейностите/ какви витамини съдържат, като в помощ използваха записките които си водеха по време на презентацията.
С интерес учениците изпълниха задачата за съставяне на здравословно дневно меню, като демонстрираха усвоените знания за полезните храни, а допълнителните материали за оцветяване на любими плодове и зеленчуци и успешното преминаване през лабиринта само с помощта на здравословните храни затвърди усвоените знания. Разумно бяха използвани различни дигитални образователни платформи.
Планираните и осъществени дейности от г-жа Ангелова, г-жа Маркова, г-жа Милчова, г-жа Донкова, г-жа Димитрова и г-жа Атанасова бяха подчинени на големия въпрос, с осъществени междупредметни връзки по български език, математика, родинознание, изобразително изкуство, музика, английски език, и технологии и предприемачество и с формиране на умения за работа в екип, общуване, сътрудничество, инициативност, развитие на ключовите компетентности като умения за подкрепа и устойчивото развитие на здравословен начин на живот.
Дейностите продължиха следобедните часове, в които учениците записаха правила за групова работа и дадоха обещание за спазването им, като всеки сложи подписа си. След обсъждане избраха име на групите си и изработиха емблеми от различни изучени геометрични фигури.
След изпълнението на всяка от дейностите учителите обобщаваха представените резултати и определяха победител по предварително зададените критерии. И така в края всеки екип преброи своите точки и направи самооценка за работата си.